Обиљежена 32.годишњица од погибије полицајца Раденка Ђапе

Полагањем вијенаца и служењем помена првој жртви Одбрамбено-отаџбинског рату, обиљежена је 32. годишњица од погибије двадесетогодишњег полицајца Раденка Ђапе.

Из градске Организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила, истичу да је убиство младог полицајца један од показатеља неправде према српском народу.
"Врло важна порука је то да за Србе нема правде. Толике године су прошле, а ми и даље не знамо ко је убио Раденка. Нико није одговарао за то. Посебно ме боли чињеница да је много Срба одговарало за некакав злочин, али за злочине почињене над Србима нико никада није одговарао", рекла је Здравка Карлица, предсједник градске Организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила града Приједора. Потпредсједник ове организација Славиша Књегињић изјавио је да је убиство Раденка Ђапе било покретач низа дешавања у мају 1992. године, међу којима је и напад на Приједор.
"Прошле су тридесет двије године од страдања нашег Раденка Ђапе, прве жртве рата у Приједору, и још увијек нико није одговарао за то. Очигледно је да Суду Босне и Херцеговине као и обично, српске жртве нису интересантне. Међународна заједница ћути, сво ово вријеме се баве посљедицама, али не и узроком. Узрок почетка рата у Приједору управо је ово убиство. Пуцањем у Ђапу, урушен је мир", навео је Књегињић.