Радови на реконструкцији Улице Мухарема Суљановића иду брже од планиране динамике

Радови на реконструкцији Улице Мухарема Суљановића одвијају се знатно брже од предвиђене динамике.

Извођач радова " Неискоградња Марјановић" је ангажовао већи број радне снаге и механизације, како би све било завршено прије рока.Данас је постављен први слој асфалта, а све ће, како кажу, бити квалитетно одрађено.
Радове је обишао вршилац дужности начелника градског Одјељења за саобраћај, комуналне послове и заштиту животне средине и имовинско-стамбене послове града Приједора Александар Шобот који је новинарима изјавио да ће радови бити обустављени током празника и саобраћај ће се привремено одвијати јер се ради о веома фреквентној улици и јер су бројни грађани из дијаспоре у Приједору.
"Присуствовали смо полагању првог слоја асфалта, а то је носиви слој дебљине девет центиметара. Динамика извођења радова је пуно боља него што је то пројектом предвиђено, временски услови су нам ишли наруку. Како извођач, тако и сви ми у тиму који ради на реконструкцији ове улице, уложили смо додатне напоре да би био постављен први слој асфалта и да бисмо током празника, у ограниченим условима, пустили саобраћај у овој улици, да бисмо олакшали проток људи и роба", рекао је Шобот.
Он је додао да ће се саобраћај и људи и роба одвијати у ограниченим условима, уз привремену сигнализацију, од 1. до 6. маја, да ће се градилиште у том периоду привремено угасити, а да се 7. маја настављају радови за које је извјесно да ће бити окончани и прије пројектованог рока од 90 дана.

"Постојаће привремена сигнализација, али наглашавам да ово није завршни слој асфалта. Имамо издигнуте шахтове и ивичњаке, уз максимално ограничење брзине и поштовање привремене саобраћајне сигнализације на градилишту", истакао је Шобот.
Он је додао да је ово јако битан пројекат за град.
" Свима нам је у интересу што прије да се заврши, али исто тако да се задовоље сви стандарди грађења и да то буде урађено по стандарду", рекао је Шобот новинарима .

Наташа Мрђа из фирме "Нискоградња Марјановић" која изводи радове рекла је да је у току постављање првог слоја асфалта, а да након паузе се наставља с постављањем асфалта на тротоаре, постављање вертикалне сигнализације и расвјете и, на крају, постављање хабајућег слоја асфалта и хоризонталне сигнализације.

Вриједност радова је милион марака и финансирају се из буџета града.