Град Приједор ће и ове године низом манифестација обиљежити Дан града , 16.мај.

Шеф кабинета градоначелника Данијела Додош је на данашњој конференцији за новинаре истакла да мајске свечаности почињу 8.маја када ће градоначелник Приједора обићи Дјечији вртић " Радост".

" Традиционално са најмлађим суграђанима крећемо у мајске свечаности, а ове године посебно истичемо да је град донирао средства и реновирана је сала једне вртићке групе и тог дана ћемо имати прилику да видимо како изгледа та реновирана сала", истакла је Додошева.
Она је додала да ће тога дана најмлађи Приједорчани у сарадњи са Удружењем ликовних умјетника Приједор почети са осликавањем зграде вртића на Уријама.
Свечаности се настављају 10. маја када ће радници Градске управе Приједор даривати крв на одјељењу трансфузије приједорске болнице.
" То вече ће у Галерији Сретен Стојановић од 19 часова бити одржана хуманитарна аукција радова полазника школе сликања Бориса Еремића", истакла је Додошева.
Она је додала да у суботу, 11. маја, од 12.00 часова на малом градском тргу Туристичка организација организује фестивал "Здравица", те истакла да ће тај догађај донијети дашак нечег новог у Приједору и да се нада ће бити посјећен.
У кину "Козара" ће двије вечери за редом 11.и 12.маја бити организована бесплатна пројекција филма о пјевачу Џеју Рамадановском "Недеља".
У суботу 11. маја у 20.00 часова Позориште Приједор одиграће представу 71. сезоне "Лет изнад кукавичјег гнијезда". Улаз је бесплатан, али потребно је резервисати карте.
У недјељу, 12. маја, у 8.00 часова Планинарско друштво "Клековача" организује планинарски марш, у 10.00 часова Клуб екстремних спортова "Албатрос" приређује пењачко такмичење у својој хали.
" У понедјељак 13.маја градоначелник Приједора организује пријем за најбоље ученике нашег града, њих 20 ће примити поклон у вриједности 200 КМ и вјерујем да ће то на најбољи начин искористити и то су наши ђаци заслужили", истакла је Додошева.
Она је додала да ће ове године билборди са сликом најбољих ученика красити град, а да је новина да ће ове године на билбордима бити и фотографија пет најбољих студената.
" То је заиста нешто чиме се поносимо и то је наша младост, наша будућност ", рекла је Додошева.
За уторак, 14. маја, за 20.00 часова заказан је наступ камерне музике Славена Балаћа и камерног састава "Тимеус" у Галерији "Сретен Стојановић", а за сриједу, 15. маја, за 15.30 часова 63. међународна улична трка на Тргу мајора Зорана Карлице.
Додошева је додала да ће 15. маја бити уручене награде у три категорије за најбоље ликовне радове на тему " Љепоте мог града и знаменитости Приједора" , а на основу пристиглих радова на конкурс који је Градска управа провела у сарадњи са Галеријом "Сретен Стојановић".
За сриједу, 15. маја од 15.30 часова биће одржана 63. међународна улична трка на Тргу мајора Зорана Карлице.
На Дан града, у четвртак, 16. маја, од 10.00 до 13.00 часова трајаће Дјечија градска олимпијада на Тргу мајора Зорана Карлице, за 10.30 часова предвиђено је полагање вијенаца на споменике "За крст часни" и Ослободиоцима Приједора, а за подне свечана академија у Позоришту Приједор.
Тога дана ће за најмлађе на Тргу мајора Зорана Карлице бити организована дјечија градска олимпијада .У вечерњим часовима на Малом тргу биће одржани концерти, гдје ће за најмлађу публику наступати Леонтина Вукомановић и хор од 19.00 до 20.30 часова, а од 20.30 до 22.30 група "Евергрин".
" Цијели програм обиљежавања празника града базиран је на нашим најмлађим суграђанима, на дјеци, на омладини и на будућности нашег града јер то је оно на чему темељимо цијелу причу. Овом приликом позивам суграђане да дођу, да се одазову неким од ових најављених догађаја и да заједно обиљежимо Дан нашег града", поручила је Додошева.
Имаће током ових дана, талније од 8. до 16. маја Народна библиотека "Ћирило и Методије" даје 50 одсто попуста на учлањење.